Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, klasy I-III po raz kolejny włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Zależało nam, aby wspólnie spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się zdrowe, kolorowe kanapki. Wierzymy, że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole.
Śniadanie daje moc!
Dzień Postaci z Bajek
W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klasy I-III przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Szkole korytarze wypełniły się postaciami, które zeszły z kart książek i komiksów, baśni i bajek. Podczas klasowych spotkań dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Wspólnie obejrzały lub czytały fragmenty ulubionych baśni i śpiewały piosenki z filmu ,, Akademia pana Kleksa” Był czas na zagadki, baśniowe puzzle, rozpoznawanie bohaterów bajek po opisie czy pracę plastyczną . Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. To był cudowny dzień!- tak mówiły dzieci po skończonych zajęciach.
Szkoła Pamięta
Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami w minionym tygodniu udali się na cmentarz w Kowalu celem uporządkowania nagrobków i zapalenia na nich symbolicznie zniczy. Było to związane ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych oraz akcją "Szkoła Pamięta".
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Nasi uczniowie zapalili również znicze na nagrobkach zmarłych Nauczycieli naszej szkoły, aby uczcić ich Pamięć.
45
XX Jubileuszowy Rejonowy Konkurs Ekologiczny Smólnik
Uczniowie na medal!!!
Miło nam poinformować o sukcesie uczniów naszej szkoły w XX Jubileuszowym Rejonowym Konkursie Ekologicznym Smólnik 2021 pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Tematem tegorocznej edycji był "Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy". Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III,IV-VI i klasy VII-VIII. Drużyny rozwiązywały zadania następujących typów: test wiedzy o GWPK, zadania o GWPK oraz wykonanie plakatu promującego wykorzystanie walorów przyrodniczych, kulturowych i krajobrazowych parku do aktywnego wypoczynku dzieci, młodzieży i dorosłych. Cele konkursu to przede wszystkim : rozwijanie zainteresowań ekologią, ochroną środowiska, podnoszenie świadomości i kultury ekologicznej, poznawanie piękna przyrody ojczystej, a także wspieranie uzdolnień uczniów. Naszą szkołę reprezentowały z sukcesem następujące drużyny:
W kategorii klas I-III pierwsze miejsce dla: Leny Błaszczyk, Leny Jasińskiej, Igi Kaźmierskiej ( opiekunowie Krystyna Krawiecka, Katarzyna Czerwińska)
W kategorii klas IV-VI drugie miejsce dla: Weroniki Lewandowskiej, Barbary Czaplickiej, Szymona Szydłowskiego ( opiekun Elżbieta Czaplicka)
W kategorii klas VII-VIII czwarte miejsce dla: Hanny Sekleckiej, Jakuba Grzywacza, Tymoteusza Wdzięcznego ( opiekun Danuta Zbonikowska)
Uczniowie wrócili z pięknymi nagrodami i poczuciem ogromnej satysfakcji.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
5
Klasy trzecie w Multikinie na filmie pt.,, Jak rozmawiać z psem”
Uczniowie z klasy 3 a i 3b wraz z wychowawczyniami – p. Krystyną Krawiecką i p. Katarzyną Czerwińską oraz p. Katarzyną Borzęcką udali się do Multikina we Włocławku na film familijny pt. ,, Jak rozmawiać z psem”. W sali kinowej zajęliśmy wygodne miejsca i czekaliśmy na projekcję filmu. W czasie seansu panowała na sali cisza i zainteresowanie jego fabułą. Główny bohater Olivier jest technologicznym geniuszem. Próbuje znaleźć sposób, by bez przeszkód porozumiewać się ze swoim psem Henrym. Pewnego dnia przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego nawiązuje telepatyczną więź ze swoim czworonogiem. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. Szybko okazuje się, że ta dwójka ma ze sobą mnóstwo wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Olivier i Henry wspólnie walczą z wrogiem. Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni, która pokona wszystkie przyziemnie problemy.
Film bardzo podobał się uczniom. W drodze powrotnej długo dzielili się wrażeniami z seansu i planowali wyjazd na kolejny film.
Wycieczka klas II i III w ramach przedsięwzięcia MEN pn. „Poznaj Polskę”
25 października 2021 r. uczniowie klas II i III udali się na wycieczkę szkolną w ramach przedsięwzięcia MEN pn. „Poznaj Polskę”. Polską historię i kulturę poznawaliśmy na ,, Szlaku Piastowskim”
Pierwszym punktem całodniowej podróży była wieś Płowce, gdzie 27 września 1331 r. odbyła się bitwa między wojskami króla Władysława Łokietka i Zakonu Krzyżackiego. Na polach płowieckich przetrwał do dziś cmentarz poległych rycerzy oraz kopiec, na którego szczycie widnieje kamienny pomnik upamiętniający tamte wydarzenia.
Następnie udaliśmy się do Kruszwicy. Tam weszliśmy na Mysią Wieżę, która jest pozostałością po zamku zbudowanym przez Kazimierza Wielkiego. Z jej szczytu podziwialiśmy przepiękną panoramę oraz największe w województwie kujawsko-pomorskim jeziora Gopło. Wysłuchaliśmy też legend o Popielu oraz Piaście Kołodzieju, który stał się protoplastem Dynastii Piastów. Po zakupie pamiątek udaliśmy się do kolegiaty pw. św. Piotra i Pawła, która jest jedną z najstarszych i największych świątyń romańskich w Polsce. Została wzniesiona na skarpie, naprzeciw pola gdzie - według podania - znajdowała się chata legendarnego Piasta.
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. W miejscu tym dowiedzieliśmy się jak żyli ludzie kilka tysięcy lat temu, jak wyglądały ich domy mieszkalne, czym zajmowali się, jak ubierali się oraz jak spędzali wolny czas. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali panów przewodników i zadawali wiele pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi,
Ostatnim punktem wycieczki był smaczny, dwudaniowy obiad, który wszystkim bardzo smakował. Po spożytym posiłku udaliśmy się w drogę powrotną do Kowala.
Wyjazd przybliżył uczniom miejsca kultury i dziedzictwa narodowego. Zamierzone cele zostały osiągnięte, a dzieci bardzo szczęśliwe. Była to pierwsza wycieczka krajoznawcza uczniów klas II i III, ponieważ pandemia uniemożliwiała udział w wycieczkach w poprzednich latach szkolnych.
Krystyna Krawiecka
Bardzo dziękuję paniom Ewie Człapińskiej, Annie Mularskiej, Katarzynie Czerwińskiej, Anecie Grześ, Katarzynie Borzęckiej oraz panom Jackowi Owsianowskiemu i Januszowi Przywitowskiemu za opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu.
20
Ślubowanie Klas Pierwszych
22 października odbyła się w Szkole Podstawowej w Kowalu bardzo ważna uroczystość. Pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania i pasowania na uczniów. Świadkami tego wydarzenia byli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, wychowawcy klas oraz rodzice pierwszoklasistów.
Wszystkich zebranych, a w szczególności pierwszoklasistów, pięknie przywitała pani dyrektor Anna Prokopiak-Lewandowska. Następnie wiele ciepłych słów do zebranych skierował pan burmistrz Eugeniusz Gołembiewski. Uczniowie klas drugich powitali swoich młodszych kolegów piosenką. Następnie pierwszoklasiści pod czujnym okiem Dobrej Wróżki zaprezentowali swoje klasy, wspaniale zaśpiewali piosenki, wyrecytowali wiersze oraz wykazali się umiejętnościami matematycznymi i znajomością zasad ruchu drogowego.
Po zaprezentowaniu swoich umiejętności, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz dbać o przyrodę. Pani dyrektor Anna Prokopiak-Lewandowska przyjęła uroczyste ślubowanie i przy pomocy ołówka podarowanego przez Wróżkę pasowała najmłodszych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Na pamiątkę tego podniosłego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy z rąk pani wicedyrektor Anny Szatkowskiej oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczała przewodnicząca - pani Katarzyna Seklecka. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wykonaniem zdjęć klasowych oraz zdjęć na specjalnie przygotowanej ściance. Na najmłodszych uczniów czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
120
Napoje energetyczne i zagrożenia z nimi związne
List intencyjny od Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy
Akcja "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie"
Nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” organizowanej z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski (15 październik). Do kampanii społecznej objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej włączyły się wszystkie klasy. W związku z tym na godzinach wychowawczych rozmawialiśmy z uczniami o problemach osób z dysfunkcją wzroku, oglądaliśmy filmy poświęcone temu tematowi. Dodatkowo nauczyciele wspomagający poprowadzili wyjątkowe zajęcia na lekcjach W-F pod hasłem ,,Dzień z białą laską i alfabetem Braille'a”. Dzieci poprzez różne zabawy doświadczyły ,,widzenia” przez dotyk, dowiedziały się, w jaki sposób mogą pomagać osobom niepełnosprawnym. Oprócz tego dzieci i młodzież mogli spróbować zrozumieć takie osoby, wykonując różne czynności z zawiązanymi oczami. Okazało się, że ubranie koszuli lub przejście kilku metrów nie jest wcale takie łatwe, gdy się nie widzi.
65
Kowalskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
Rozpoczęły się już 12 października od koncertu w remizie, na który Burmistrz zaprosił nauczycieli z Przedszkola Miejskiego, Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Skierował do nich najlepsze życzenia oraz wyrazy wielkiego szacunku i podziękowania za ich pracę - tak trudną zwłaszcza w czasie pandemii. Atrakcją tego spotkania był program artystyczny poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej - autorki tekstów wielu niezapomnianych piosenek. Piosenki te znakomicie zaśpiewała artystka sceny krakowskiej Dorota Helbin z akompaniamentem czterech muzyków. Gromkie brawa publiczności świadczyły najlepiej o tym, jak bardzo występ im się podobał. Koncert w remizie to nie jedyny element tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszym mieście. We wszystkich szkołach i placówkach odbyły się też inne, okolicznościowe spotkania, a wielu nauczycieli otrzymało kwiaty, ale także nagrody za swoją ciężką pracę. Nagrody te wręczali im dyrektorzy, którzy z kolei otrzymali podziękowania ze strony tzw. organów prowadzących. Burmistrz Kowala, który jest organem prowadzącym dla Przedszkola Miejskiego i Szkoły Podstawowej. Swoje nagrody postanowił przyznać dyrektorkom: Barbarze Zakrzewskiej, Annie Prokopiak-Lewandowskiej, Annie Szatkowskiej oraz pedagog Katarzynie Janickiej.
8
Telefony zaufania
W związku z niedawno obchodzonym Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego przypominamy najważniejsze adresy placówek pomocowych.
Telefony zaufania
801 199 990 Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki — Narkomania— telefon zaufania oferuje profesjonalną pomoc w zakresie informacji, porad, wsparcia psychologicznego dla osób uzależnionych od narkotyków; osób okazjonalnie używających narkotyków; rodziców i przyjaciół osób używających narkotyków; pedagogów, nauczycieli, wychowawców; wszystkich innych osób zainteresowanych tym problemem
WWW: http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=111047
czynny: codziennie w godzinach 16—21
koszt połączenia: całe połączenie płatne 35 gr
800 120 289 Infolinia Stowarzyszenia KARAN
— informacja skierowująca i pomoc w problemach związanych z narkotykami
WWW: http://karan.pl/index/?id=7bcdf75ad237b8e02e301f4091fb6bc8
czynny: w dni powszednie w godzinach 9—17
koszt połączenia: bezpłatne
22 823 65 31 Telefon Zaufania Uzależnień Stowarzyszenia „Monar”
czynny: w dni powszednie w godzinach 9—21
koszt połączenia: brak danych
22 844 44 70 Telefon Zaufania dla Rodzin z Problemem Uzależnienia
— telefon jest prowadzony przez Warszawskie Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”
czynny: w dni powszednie w godzinach 10—20, w soboty w godz. 10—15
801 889 880 Telefon zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych i ich bliskich
— działający pod auspicjami Instytutu Psychologii Zdrowia PTP pierwszy w Polsce telefon zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych – tj. uzależnienia od hazardu, Internetu, seksu, zakupów, pracy czy jedzenia
WWW: http://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=115
czynny: codziennie (z wyjątkiem świąt państwowych) w godz. 17—22
koszt połączenia: całe połączenie płatne 35 gr
116 111 Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
— Telefon prowadzi Fundacja „Dzieci Niczyje”
czynny: cały tydzień, w godz. 12—22
koszt połączenia: połączenie bezpłatne
800 100 100 Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
— Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i on-line dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.
czynny: poniedziałki—piątki w godz. 12.00—15.00
800 120 148 Anonimowa policyjna linia specjalna
czynny: całą dobę
koszt połączenia: połączenie bezpłatne
KONKURS ŚWIETLICOWY "MÓJ ULUBIONY NAUCZYCIEL"
- 3
11.10.2021 w świetlicy szkolnej odbył się konkurs rysunkowy pt. "Mój ulubiony nauczyciel". Dzieci z klas I-III uczęszczające do świetlicy pod kierunkiem p. Katarzyny Borzęckiej przygotowały rysunki przedstawiające ulubionych nauczycieli. Prace zostały wykonane techniką dowolną. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi słodkościami.
Klasy siódme na filmie pt. „ Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła”
Uczniowie z klasy VII a i VII c wraz z wychowawczyniami – p. Danuta Zbonikowską i p. Katarzyną Janicką- 5 października w Multikinie we Włocławku obejrzeli film pt. „Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie Siła”. Film opowiada o niesamowitej rodzinie, która pokonuje intruzów i ocala rezerwat. Bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę paliwową, co stanowi wielkie zagrożenie dla tutejszych zwierząt. Kres temu stawia właśnie rodzina Adama - tata - potomek legendarnego Yeti, mama oraz kosmaci przyjaciele z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele. Podczas misji ratunkowej bohaterowie wykorzystują wszystkie swoje ludzkie i zwierzęce talenty. Po zakończonej projekcji uczniowie udali się do restauracji McDonald’s. To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej - dobry humor, ładna pogoda. Na pewno wszyscy wrócili do domów z przekonaniem, że wspólnymi siłami należy chronić przyrodę.
Konferencja "Wsparcie wychowawcze i psychoprofilaktyczne po powrocie do szkół" w Szkole Podstawowej w Kowalu
W dniu 29 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza w Kowalu odbyła się konferencja dla kadry kierowniczej i specjalistów szkół na temat wsparcia po powrocie do nauki stacjonarnej. Organizatorami konferencji było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku oraz Urząd Miasta Kowal.
Tematyka spotkania była zgodna z podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 w tym: podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19.
Uczestników konferencji przywitała dyrektor szkoły Anna Prokopiak-Lewandowska. Swoją obecnością zaszczycił także spotkanie Burmistrz miasta Kowal – Eugeniusz Gołembiewski, który objął patronat nad konferencją. Zgromadzonych w Auli szkoły dyrektorów oraz nauczycieli i pedagogów przywitała także p. Grażyna Troszyńska dyrektor KPCEN we Włocławku.
W trakcie konferencji uczestnicy wysłuchali interesujących prelekcji na temat wsparcia uczniów, nauczycieli a także rodziców po powrocie do szkół. Pani Agnieszka Czarniak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubieniu Kujawskim opowiedziała o „Diagnozowaniu problemów uczniów i udzielaniu im pomocy-psychologiczno-pedagogicznej”. Pani Dominika Cieślikowska przedstawiła problem „Budowania relacji interpersonalnych społeczności szkolnej ” natomiast o „Nowych wyzwaniach w ramach zadań wychowawczo-profilaktycznych szkoły” opowiedziała p. Katarzyna Zawacka.
12
Spotkanie z policjantem
Nowa galeria Spotkanie z policjantem została dodana do albumu fotograficznego
37
Spotkanie z policjantem
28 września 2021 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcili do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegali również przed zabawami w pobliżu jezdni. Nasi Gości wspomnieli o sposobach radzenia sobie z różnymi zagrożeniami mogącymi spotkać najmłodszych. Dzieci odpowiadały na pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przeszły praktyczny sprawdzian przechodzenia przez jezdnię. Ogromną atrakcją była możliwość obejrzenia radiowozu od środka i mierzenie kamizelki kuloodpornej. Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktyczno- wychowawczego naszej szkoły.
Pielgrzymka do Lichenia
W piątek 24 września młodzież klas VIII wzięła udział w diecezjalnej pielgrzymce do Lichenia. Spotkanie w tym roku odbywało się pod hasłem,, Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ewangelizacyjnym, a następnie w Mszy Świętej, której przewodniczył ks. biskup Krzysztof Wętkowski.
3
Ogłoszenie o naborze - nauczyciele
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalu ogłasza nabór na stanowisko nauczyciela wspomagającego
Planowany termin przyjęcia do pracy – 1 października 2021 r.
Charakter pracy – nauczyciel wspomagający dla ucznia klasy IV (uczeń z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym) – oligofrenopedagogika, przygotowanie pedagogiczne.
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2019 r., poz. 2215) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2017 r., poz. 1575 z późn. zm.).
Wymagania stawiane kandydatom:
posiada odpowiednie wykształcenie z przygotowaniem pedagogicznym (studia z zakresu oligofrenopedagogika)
spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania zawodu
posiada obywatelstwo polskie
ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z praw publicznych
nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne lub dyscyplinarne lub postępowanie o ubezwłasnowolnienie
nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie.
Przebieg postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów:
ocena złożonych dokumentów
rozmowa kwalifikacyjna
badania lekarskie
Wymagane dokumenty:
podanie o przyjęcie do pracy kierowane do Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kowalu
świadectwa pracy z poprzednich miejsc pracy
dokument potwierdzający posiadane wykształcenie
dokument potwierdzający posiadane kwalifikacje zawodowe lub specjalistyczne
dokumenty stwierdzające przygotowanie pedagogiczne
wymagane dokumenty powinny zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji do pracy w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu z siedzibą w Kowalu , ul. Piwna 20; 87-820 Kowal, zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119, str. 1)”.
Termin składania dokumentów: do dnia 30 września 2021 r.
Dokumenty należy składać:
drogą elektroniczną - email: spkowal@kowal.eu
za pomocą przesyłki pocztowej poleconej na adres Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, ul. Piwna 20; 87-820 Kowal (liczy się data wpływu do jednostki).
Dokumenty złożone po terminie 30.09.2021 r. nie będą rozpatrywane.
Informacji w zakresie rekrutacji udziela sekretariat szkoły:
osobiście w siedzibie: Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, ul. Piwna 20; 87-820 Kowal
telefonicznie: (054) 284-23-17
O terminie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat, który złoży wymagane dokumenty zostanie zawiadomiony telefonicznie.
Klasy ósme na filmie "Mistrz"
Uczniowie klas ósmych wraz z opiekunkami - p. Urszulą Bronikowską, p. Marzeną Ryniecką i p. Katarzyną Janicką - 22 września w Multikinie we Włocławku obejrzeli film pt. " Mistrz" w reżyserii Macieja Barczewskiego. Obraz przedstawia wstrząsającą historię człowieka, który w nieludzkich warunkach pozostał empatyczną osobą. Swą postawą Pietrzykowski pokazał, że nawet w obliczu śmierci nie należy tracić nadziei. Historia boksera, przebywającego w obronie Auschwitz, wzruszyła wszystkich i długo jeszcze po opuszczeniu kina młodzi ludzie dzielili się wrażeniami dotyczącymi życia w obozie oraz heroicznej postawy więźniów udowadniających, iż nawet w najokrutniejszych okolicznościach można nie poddawać się i uparcie walczyć o to, by pozostać człowiekiem.
Archiwum Aktualności