• Trochę kultury! - międzynarodowa mobilność uczniów

• W roku szkolnym 2021/2022 rozpoczynamy realizację projektu „Trochę kultury! - międzynarodowa mobilność uczniów”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego nr projektu: 2020-1-PMU-3151

Opis projektu:

1. Przed wyjazdem realizowany będzie program zajęć przygotowawczych oraz spotkania organizacyjne.
            2. Na mobilność uczestnicy pojadą autokarem
            3. Pobyt i nocleg będzie realizowany w regionie Pieria (Grecja). Uczestnicy będą mieli zapewnione pełne wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja.
            4. W ramach wyjazdu edukacyjnego będą zorganizowane wycieczki:

– zwiedzanie Meteorów

– zwiedzanie parku narodowego Góry Olimp

-  zwiedzanie Litochoro, Starego Pantaleimonu, wąwozu Enipeas, zamku w Platamonas

1. Młodzież wyjeżdżająca będzie pod opieką 4 opiekunów na każdy wyjazd- nauczycieli naszej szkoły.
            2. Wyjazd edukacyjny jest bezpłatny dla młodzieży.

Wyjazdy edukacyjne do Grecji zaplanowane w dniach 27.03.2022-09.04.2022 r. (zastrzegamy zmianę terminu w sytuacji zmiany przepisów dotyczących wyjazdów do Grecji spowodowanych epidemią COVID-19)

• Główne cele projektu:

• enlightenedrozwinięcie u uczniów kluczowych kompetencji w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, wielojęzyczności, kompetencji społecznych.

enlightenedrozwinięcie u uczniów kompetencji w zakresie uczenia się i w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

enlighteneduczniowie brać będą udział w zajęciach przygotowanych przez greckich rówieśników, a także przygotują zajęcia o kulturze i historii Polski.

enlighteneduczniowie wezmą także udział w wielu wycieczkach po najważniejszych atrakcjach turystycznych np. masyw Olimpu, Stary Pantaleimon.

Uczniowie naszej szkoły będą także brać udział w międzynarodowych projektach wymian młodzieży Erasmus+, które odbywać się będą w Polsce. Projekty te pozwolą uczniom poznać rówieśników z innych krajów UE, a co za tym idzie nawiązać międzynarodowe przyjaźnie, poznać kulturę i historię innych krajów oraz ćwiczyć swoje umiejętności komunikacji w języku obcym. Projekty odbywać się będą w okolicach Zakopanego.

Projekty finansowane będą w całości ze środków Unii Europejskiej, uczniowie naszej szkoły nie będą ponosić żadnych kosztów.

• Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
      • tel. (054) 284-23-17 Numery wewnętrzne: -10-Sekretariat -11-Dyrektor Szkoły -12-Z-ca Dyrektora Szkoły -13-Administracja -14-Księgowość -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
      • ul. Piwna 20 87-820 Kowal 87-820 Kowal Poland